Digital Marketing Specialist

Remote, Full time

Suntem in cautarea unui Digital Marketing Specialist pentru departamentul nostru de Sales & Marketing. Iata mai jos, profilul viitorului coleg/colega si responsabilitatile sale principale:

Candidatul ideal:

  • Experienta in marketing (preferabil digital)
  • Cunostinte SEO, SEM, Social Media
  • Abilitati de comunicare si redactare texte in limba romana si engleza
  • Abilitati de prezentare
  • Abilitati de analiza a datelor
  • Fire comunicativa
  • Gandire creativa
  • Curiozitate

Responsabilitati:

  • Implementeaza si monitorizeaza actiunile de marketing, conform strategiei de marketing
  • Lucreaza cu agentii si furnizori externi pentru a executa actiunile de marketing
  • Creeaza materiale de marketing
  • Analizeaza si raporteaza performanta si eficienta campaniilor
  • Dezvolta parteneriate in vederea generarii de leaduri
  • Efectueaza analize de piata pentru a identifica noi oportunitati de marketing
  • Este responsabil de actualizarea siteului DWF
  • Scrie, corecteaza sau editeaza continutul creativ si tehnic pe diferite canale
  • Colecteaza feedback din cadrul echipei interne si de la clienti si vine cu sugestii de imbunatatire cu privire la calitatea produsului
  • Gestioneaza comunicarea DWF cu partenerii si cu publicul larg

Daca te regasesti in descrierea de mai sus si ti-ar placea sa ne cunoastem, te invitam sa accesezi pagina noastra de cariere si sa ne trimiti CV-ul tau. Asteptam sa te cunoastem!

Full Name*
Phone*
Resume*