Strategic Account Manager

Bucuresti|Remote, Full time

Candidatul ideal

Dacă ar fi să rezumăm activitatea unui Account Manager DWF în trei cuvinte, acestea ar fi: expertiză, viziune, comunicare. Astfel, viitorii noștri colegi trebuie să se remarce prin expertiză în marketing, prin capacitatea de a identifica noi posibilități de dezvoltare pentru client și prin măiestrie în arta comunicării/ascultării. Iată mai jos și câteva dintre motivele pentru care să te alături echipei DWF:

  • DWF înseamnă în primul rând, o echipă puternică de specialiști SEO, uniți de pasiunea pentru marketing și de dorința de a deveni profesoniști desăvârșiți ai domeniului.
  • La DWF, lucrăm cu și pentru cele mai mari branduri din Romania, folosim programe avansate de SEO, facilităm schimburi de experiență între companiile membre CEE Digital Alliance și organizăm periodic traininguri pentru dezvoltarea angajatilor.
  • Ne dorim un mediu de lucru distractiv, plăcut, iar pentru a obține acest lucru organizăm frecvent sesiuni de feedback și chestionare pentru a măsura starea de spirit a echipei.
  • Împreună cooperăm constant pentru îmbunătățirea locului de muncă.

Descrierea jobului

Cum poți deveni Account Manager DWF?
Pentru a putea aplica pe postul de Account Manager în cadrul DWF sunt necesare următoarele cerințe:

- Să fi absolvit o facultate sau master cu profilul Marketing/Comunicare și Relații Publice/Sociologie
- Să ai minim 3 ani experiență într-o agenție de marketing pe un post de Account/Sales
- Să ai noțiuni de bază Search Engine Optimization/Digital Marketing
- Să deții cunoștințe avansate din suita Office & Drive (cu precădere Excel și Power Point)
- Să stăpânești limba engleză la nivel intermediar
- Să fii un bun comunicator, să ai abilități avansate de analiză și organizare
- În plus, apreciem dacă ai cunoștințe de bază în utilizarea toolurilor SEO precum SeoMonitor, Google Analytics, SemRush, Screaming Frog, etc.

Care vor fi sarcinile tale pe postul de Account Manager?
Odată ce vei ocupa postul de Account Manager, vei avea ocazia să:

  • administrezi un portofoliu de aprox. 25 de clienți
  • studiezi profilul de business al clienților, siteurile și particularitățile acestora
  • propui soluții de dezvoltare și strategii pentru client
  • dezvolți relații de durată cu reprezentanții clienților sau cu colaboratorii tehnici ai acestora
  • organizezi și să participi la ședințe/prezentări face to face sau virtuale cu clienții
  • pregătești diverse rapoarte pentru client și să stabilești strategia trimestrială împreună cu echipa tehnică
  • mediezi relația dintre specialiștii DWF și clienți atunci când este cazul
  • asiști și să măsori în timp real succesul acțiunilor DWF pe siteul clientului.
Care sunt beneficiile postului de Account Manager?

Un mediu de lucru stabil, contract pe perioada nedeterminata
Asigurare privată după perioada de probă
21 de zile de concediu + 1 zi suplimentară pentru fiecare an pe care îl împlinești în companie
Posibilitate de bonusare în funcție de performanță
Bookster
Telemuncă pe întreaga perioadă a pandemiei + 2 zile de WFH/săptămână după ce lucrurile revin la normal
Traininguri constante pentru perfecționarea cunoștințelor SEO

Dacă ți-am stârnit curiozitatea, poți să afli mai multe pe: www.dwf.ro.

Te asteptam!

Descrierea companiei

Suntem agentie specializata exclusiv in servicii SEO infiintata in anul 2013. Crestem traficul organic non-brand pe site conform obiectivelor de business ale fiecarei companii care apeleaza la serviciile noastre. Pionieri in acest domeniu, facem tot posibilul sa contribuim la maturizarea pietei SEO din Romania prin publicarea de articole si studii de caz pe blogul DWF, prezentari la evenimente de marketing, implicarea in discutii in comunitatile SEO. Misiunea noastra este de a sustine in mod eficient brandurile din Romania, in demersul lor de crestere a vizibilitatii in rezultatele Google. Pentru aceasta misiune, peste 28 de specialisti SEO lucreaza zilnic pentru monitorizarea a peste 180k cuvinte cheie in sute de campanii SEO active din nise diferite. Metodologia de lucru pe care o folosim in cadrul DWF, pentru realizarea de strategii SEO, aduce rezultate pe termen lung. De aceea, peste 120 de branduri au incredere in agentia noastra: OLX Group, F64, ePiesa, TUI TravelCenter, FoodPanda, La Fantana, Farmaciile Catena, eMenatwork, AutoHut, Fashion House, Berluni, Dasha, Etopsport, Termene, Vivacredit, Floria, Kafune, Lentiamo, Piastrelle, Nuscocitta, Ideall si multi altii. Acordam atentie instrumentelor de analiza SEO, de aceea o parte semnificativa a investitiilor noastre merg catre instrumentele premium pe care le folosim. Cu ajutorul lor, specialistii nostri verfica si monitorizeaza peste 150 de aspecte tehnice relevante pentru orice business online: Crawling complet website, Structura interna de linkuri, Probleme de canonicalizare, Indexabilitate website, Identificare continut duplicat, Audit Google Search Console, Optimizare meta data website, Analiza headlines, Structura sitemaps, Viteza de incarcare, Optimizare pentru mobile web, Implementare Schema.org, Optimizare imagini si multe altele.
SEO este un domeniu foarte dinamic, in care este necesara conexiunea permanenta la tot ce este nou si la tehnologiile care asigura cele mai bune rezultate in campaniile pe care le desfasuram. Vrei sa te alaturi echipei? Suntem mereu in cautare de oameni isteti, creativi si pasionati de SEO. Te asteptam pe site-ul nostru, la sectiunea Cariere, daca iti doresti sa fii noul nostru Content Writer, Account Manager sau SEO specialist. Contact Delea Veche nr. 24, bloc D, etaj 5 Website: https://dwf.ro

DWF se angajează să vă protejeze şi să vă respecte intimitatea. Datele Dvs. vor fi folosite doar in scopul recrutarii si nu vor fi dezvaluite altor parti. Cu permisiunea Dvs, va vom stoca CVul in baza de date urmand a va contacta numai in cazul in care exista roluri disponibile potrivite profilului Dvs.
Va multumim pentru increderea acordata!

Full Name*
Phone
Resume*